Share this page

IFC надає $37 мільйонів МV Cargo для будівництва нового зернового терміналу в Україні

Київ, Україна, 3 квітня, 2017 - IFC, член Групи Світового банку, надає кредит у розмірі $37 млн компанії MV Cargo для будівництва нового зернового терміналу в чорноморському порту Південний. Цей проект сприятиме збільшенню Україною експорту сільськогосподарської продукції та забезпеченню глобальної продовольчої безпеки.
Фінансування IFC дозволить компанії створити сучасний термінал, здатний перевантажувати до 5 мільйонів тон зерна на рік. Партнерами IFC та MV Cargo в цьому проекті стали також Cargill та Європейський банк реконструкції та розвитку. Його загальна вартість складає близько $150 мільйонів.
Україна вже є одним з провідних світових експортерів зерна. Новий термінал сприятиме подальшому зміцненню її позицій на світовому аграрному ринку, та сприятиме розвитку національного АПК. Агробізнес є ключовим сектором національної економіки, складаючи близько 20% ВВП та близько 40% загального обсягу експорту країни.
«Будівельні роботи в порту Південний вже розпочато. Ми плануємо запуск нового терміналу вже навесні 2018 року. Зараз ми розширюємо залізничну інфраструктуру та поглиблюємо дно. Нам важливо забезпечити  наявність глибоких портів для подальшого збільшення українського експорту зерна. Цей проект - одна з найбільших інвестицій в Україні за останній час, - коментує Андрій Ставніцер, співвласник MV Cargo.
Олена Волошина, діючий регіональний менеджер IFC в Україні та Білорусі, зазначила: «Цей проект є ключовим, щоб допомогти Україні покращити конкурентоспроможність експорту, підтримати надходження іноземної валюти, а також знизити витрати на логістику для експортерів. Він також є частиною більш широкої діяльності IFC в сприянні Україні реалізувати потенціал свого агропромислового сектора».
IFC є провідним інвестором в галузі сільського господарства України і проінвестував близько $845 мільйонів протягом останніх 6 років на підтримку проектів у секторі. IFC також впроваджує масштабну консультаційну програму в Україні, що спрямована на спрощення процедур для агробізнесу, розширення доступу до фінансування для фермерів, стимулювання кредитування  сектора та розвитку ринку агрострахування. Крім того, IFC сприяє підвищенню конкурентоспроможності місцевих виробників, допомагаючи покращити управління безпекою продуктів харчування.
MV Cargo
MV Cargo є українською компанією, яка була створена для реалізації проекту будівництва нового зернового терміналу в чорноморському порту Південий. Станом на березень 2017 року проект уже  побудований на 40% - інвестовано більш ніж $30 мільйонів.
IFC
IFC, член Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що зосереджує свою діяльність виключно в приватному секторі. Працюючи із понад 2000 підприємств у різних країнах світу, ми використовуємо 60 років нашого досвіду, щоб створити можливості для розвитку там, де вони потрібні найбільше. У 2016 фінансовому році обсяг наших довгострокових інвестицій у країнах, що розвиваються, зріс до близько 19 мільярдів доларів США, допомагаючи приватному сектору відіграти значущу роль у глобальній боротьбі з крайньою бідністю та ширшому долученні людей до спільного добробуту. Додаткова інформація: www.ifc.org
Лишаємось на зв’язку