Share this page

IFC розширює партнерство з Укргазбанком, щоб сприяти зростанню торгівлі та економіки України

Київ, Україна, 15 вересня, 2017 — IFC, член Групи Світового банку, оголошує про надання Укргазбанку лінії торговельного фінансування на суму 20 мільйонів доларів США, що допоможе розширити фінансову підтримку операцій з міжнародної торгівлі, відкрити нові ринки для українських експортерів та підтримати зусилля, спрямовані на модернізацію економіки та пришвидшення темпів її зростання.
Фінансування для Укргазбанку, що входить до п‘ятірки найбільших банків України, є частиною більш масштабної роботи IFC з підтримки реформи банківського сектору в країні. Уряд контролює більше половини банківського сектору України і вже оголосив про свої плани реформувати державні банки, зміцнюючи їх та покращуючи їх потенціал і прозорість перед приватизацією.
"Ця нова лінія торговельного фінансування є важливим кроком у розширенні співпраці з IFC та віхою в нашій ширшій стратегії трансформації банку, - сказав Кирило Шевченко, голова правління  Укргазбанку. - Після різкого спаду в сфері торговельного фінансування в Україні в 2014-2015 роках ми спостерігаємо стабільне зростання попиту і плануємо розширювати наш бізнес, щоб не лише компенсувати втрати попередніх років, а й суттєво збільшити обсяги фінансування”.
Дімітріс Ціцірагос, віце-президент IFC, зазначив: "Наше партнерство з Укргазбанком є частиною більш широких зусиль, спрямованих на реформування банківського сектору України та розширення доступу до фінансування. Лінія допоможе забезпечити безперервний потік торгового фінансування в країну, що полегшить клієнтам банку здійснення операцій міжнародної торгівлі. Експорт – основний драйвер української економіки і подальше зростання експортних галузей є ключем до стійкого, довгострокового зростання.»
IFC розпочала роботу з Укргазбанком у 2016 році в рамках програми з розвитку фінансування сталої енергетики. Одним із результатів консультативної підтримки IFC стало істотне збільшення обсягу «зеленого» фінансування – Укргазбанком вже профінансовано проектів та погоджено для фінансування на суму понад 5 мільярди гривень (200 мільйони доларів), і напрацьовано  перспективних проектів загальною вартістю 12 мільярдів гривень (440 мільйонів доларів), які банк наразі розглядає.
Глобальна програма IFC з торговельного фінансування (GTFP) сприяє ліквідності торговельних потоків завдяки глобальній мережі, яка включає понад 500 банків-партнерів, що допомагає малим та середнім підприємствам отримати доступ до глобальної торгової системи. На момент заснування у 2005 році мережа GTFP нараховувала лише 20 банків, що підтримували обсяги торгівлі у 300 мільйонів доларів щорічно. Сьогодні програма включає понад 500 банків у 150 країнах і минулого року була підтримана міжнародна торгівля обсягом понад 6 млрд доларів США.
IFC
IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, що фокусується на приватному секторі країн, ринки яких формуються. Працюючи з понад 2000 компаній в усьому світі, ми використовуємо наш капітал, експертизу та вплив, щоб розбудовувати ринки та створювати можливості в найсуворіших частинах світу. У 2017 фінансовому році обсяг наших довгострокових інвестицій у країнах, що розвиваються, досяг рекордної суми $19,3 млрд., підтримуючи важливу роль приватного сектору у подоланні бідності та забезпеченні загального добробуту. Додаткова  інформація www.ifc.org
Лишайтесь на зв’язку