Share this page

IFC допоможе відкрити економіку України для приватних інвестицій

Маріуполь, Україна, 29 жовтня, 2019 р .—IFC, підрозділ Групи Світового банку, і Уряд України підписали сьогодні трійку угод, метою яких є стимулювання інвестицій у країну та зміцнення місцевої інфраструктури. Це партнерство відбувається в рамках більш масштабних зусиль IFC з метою створення робочих місць та підтримки економічного розвитку в Україні.
Україна посідає 66-е місце серед 160 країн у нещодавно опублікованому Світовим банком рейтингу за показниками ефективності логістики за 2018 рік. Через відсутність модернізації з радянських часів інфраструктура країни на понад дві третини є фізично та морально застарілою і серйозно гальмує економічну діяльність у країні. Уряд не може відповісти на ці інфраструктурні виклики самотужки. Допомогти йому вирішити ці проблеми можуть державно-приватні партнерства (ДПП). Перша угода передбачає отримання Урядом консультативної підтримки IFC під час запуску амбітної програми державно-приватного партнерства. Ця ініціатива дасть можливість уряду створювати партнерства з приватними компаніями для реалізації значущих інфраструктурних проектів у п’яти ключових секторах: аеропорти, залізниця, автомобільні дороги, енергетика та охорона здоров’я.
Україна входить до найбільш енергоємних економік світу. Країна прагне перейти до низьковуглецевої економіки та інтегрувати власну енергосистему в європейську. Системи зберігання енергії можуть підтримати ці прагнення. Згідно з умовами другої угоди, підписаної сьогодні, IFC допоможе проаналізувати інституційно-нормативну базу, щоб дослідити способи стимулювання інвестицій приватного сектору в проекти зберігання електроенергії.
Олексій Гончарук, Прем’єр-міністр України, заявив: “Уряд активно працює над прискоренням та розширенням сміливих реформ, щоб зробити Україну більш привабливим місцем для інвестицій. Наша співпраця з IFC спрямована на збільшення ролі приватного сектору в економіці країни з кінцевою метою підвищити рівень життя українців.”
Нарешті, у рамках третьої угоди, у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Австрійським міністерством фінансів IFC підтримає місто Запоріжжя в розробці програми впровадження технологій «Розумне місто». Метою цієї програми є зменшити затори, зробити дороги міста безпечнішими та сприяти раціональному використанню енергії міською інфраструктурою. Заважаючи на те, що 70 відсотків населення України мешкає в містах, не дивно, що багато міст боряться із проблемою старіючої інфраструктури. Маючи на меті допомогти вирішити цю проблему, IFC консультує муніципальні органи у процесі закупівлі електротранспорту, встановлення нових світлофорів з елементами розумного управління, запровадження систем регулювання дорожнього руху та світлодіодного вуличного освітлення. Запоріжжя – уже четверте місто, з яким IFC працює в Україні, після Києва, Маріуполя та Львова в рамках своєї Ініціативи Міст.
"Україна має величезний потенціал, - зазначила Джиоржина Бейкер, Регіональний віце-президент IFC, Європа і Латинська Америка. – Але щоб стимулювати економічне зростання та зменшити бідність, країні потрібен динамічний, конкурентний та міцний приватний сектор—який би був здатний здійснювати масштабні інвестиції в інфраструктуру. Ми зобов’язались допомогти Україні реалізувати потенціал приватного сектору, зосереджуючись на інфраструктурі, енергетиці та кліматично-розумних інвестиціях.”
Починаючи з 2004 р., IFC здійснила інвестицій понад 3.3 мільярда доларів США у вигляді довгострокового фінансування в портфель різноманітних проектів (з яких 1.1 мільярда доларів США було мобілізовано від партнерів) та впровадила масштабну програму консультативних послуг. Крім того, через Глобальну програму торговельного фінансування IFC ми підтримали міжнародну торгівлю на суму понад 1.2 мільярда доларів США.
IFC
IFC, сестринська організація Світового банку і один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо із понад 2000 приватних компаній у всьому світі, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей там, де їх потребують найбільше. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова  інформація www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
Більш детально про донорів-партнерів проектів дізнайтеся за посиланнями:
Федеральне міністерство фінансів Австрії: www.bmf.gv.at