Share this page

IFC сприяє модернізації міської інфраструктури в Україні

Кривий Ріг, Україна, 28 січня 2020 року - IFC, член групи Світового банку, та міський голова Кривого Рогу сьогодні підписали угоду щодо об'єднання зусиль у залученні інвестицій для надійної та ефективної інфраструктури громадського транспорту. Дана угода є частиною загальної стратегії IFC по прискоренню економічного зростання в Україні.
Громадському транспорту в Україні не вистачає фінансування. Трамваї є ключовим елементом криворізької мережі громадського транспорту, яку необхідно покращити для підтримки зростаючої промисловості міста. Фахівці IFC підтримають заміну існуючих транспортних засобів на енергоефективні трамваї з низькою підлогою для кращого доступу пасажирів. Окрім цього, для вирішення проблеми перевантаженості маршрутів та покращення якості послуг, фахівці консультуватимуть міські служби у питаннях модернізації мережі трамваїв.
«Протягом останніх років ми системно займаємося питанням розвитку  муніципального електротранспорту. Наразі ми продовжуємо роботу з модернізації комунального автопарку і на черзі – придбання нових трамваїв. Це стало можливим завдяки  співпраці  з IFC.  Кривий Ріг - місто, що прагне до всебічного розвитку у всіх сферах життєдіяльності і ми відкриті до конструктивної співпраці  з  нашим партнером»,- сказав міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул.    
IFC також допоможе місту отримати міжнародний кредитний рейтинг для підвищення його можливостей залучати довгострокове фінансування. Дана ініціатива є четвертим проектом IFC в Україні в рамках програми «Міста» , яка підтримує розробку та фінансування сучасних міських проектів. В рамках даної програми також реалізовуються проекти з модернізації швидкісного громадського транспорту в Києві, екологічно безпечних автобусних парків у Маріуполі та Львові, а також запровадження «розумного міста» в Запоріжжі.
«Ми є свідками реальних змін в містах по всій Україні завдяки залученню IFC. Ми прагнемо допомогти Кривому Рогу зміцнити власні можливості та мобілізувати інвестиції для того, аби ключовий  громадський транспорт міста відповідав міжнародним стандартам, покращуючи якість життя місцевих мешканців», - коментує Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові.
Програма IFC «Міста» виконується у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарії SECO та Федеральним міністерством фінансів Австрії. Ініціатива спрямована на реалізацію інфраструктурних проектів, адаптованих до зміни клімату та привабливих для залучення приватних інвестицій. Програма має на меті доповнити обмежені ресурси державного сектора та зміцнити українські міста, що швидко розвиваються.
З 2004 року IFC інвестувала понад 3,3 мільярда доларів США у формі  довгострокового фінансування економіки України – в основному, на підтримку проектів у сфері інфраструктури, агробізнесу та фінансових ринків - та впровадила масштабну програму консультативних послуг. Крім того, через Глобальну програму торговельного фінансування IFC ми підтримали міжнародну торгівлю на суму понад 1.2 мільярда доларів США.
IFC IFC, сестринська організація Світового банку і один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо із понад 2000 приватних компаній у всьому світі, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей там, де їх потребують найбільше. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова  інформація www.ifc.org
Залишаймося на зв’язку
Отримати більше інформації про донорів проекту можна на наступних сайтах:
Федеральне міністерство фінансів Австрії: www.bmf.gv.at
Державний секретаріат з економічних питань Швейцарії SECO: www.seco-cooperation.admin.ch