Share this page

IFC сприятиме поширенню належного корпоративного управління та росту конкурентоспроможності підприємств у приватному секторі України

Київ, Україна, 31 січня, 2019 р. —IFC, підрозділ Групи Світового банку, починає співпрацювати з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України та Українською академією корпоративного управління з метою запровадження в країні належного корпоративного управління, в тому числі управління екологічними та соціальними ризиками. Ця співпраця є частиною більш широкої стратегії IFC, яка допомагає приватним підприємствам України покращити ефективність, підвищити конкурентоспроможність та залучити інвестиції.
Україна уже має принципи корпоративного управління для публічних акціонерних товариств, акції яких торгуються на фондовому ринку. Однак дедалі більше підприємств, включаючи підприємства, акції яких не котируються на біржах, стикаються з потребою в комплексному підході до екологічних та соціальних питань та питань корпоративного управління, оскільки це може залучити стійкі інвестиції.
Разом з двома партнерами по цьому проекту IFC розробить та запровадить новий Національний кодекс корпоративного управління, який відображає новітні розробки в сфері комплексного екологічного, соціального та корпоративного управління. Експерти IFC допомагатимуть у запровадженні практичних та чітких рекомендацій на основі передових практик, що стануть в нагоді компаніям, акції яких вільно торгуються на біржах. IFC пропонує глобальну експертизу в галузі корпоративного управління, а також величезний досвід роботи на ринках, що розвиваються.  
Тарас Іванишин, Виконавчий директор Української академії корпоративного управління, відзначив: “Ми підготуємо комплексний двомовний документ, який пояснить принципи корпоративного управління всім українським підприємствам. Кодекс КУ буде повністю узгоджуватися з міжнародними принципами корпоративного управління, а також враховуватиме реалії українського законодавства.”
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України здійснюватиме нагляд за ефективним впровадженням Кодексу, у той час як Українська академія корпоративного управління організовуватиме інформаційні кампанії з метою популяризації Кодексу в бізнесовому середовищі України.
“Корпоративне управління не повинно бути привілеєм лише емітентів цінних паперів, державних підприємств або банків. Зважаючи на важливість передових практик для гравців з інших сфер, ми розробимо український золотий стандарт, який можна буде застосовувати до всіх підприємств,» - сказав Тимур Хромаєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України.
“У середньостроковій перспективі завдяки цим спільним зусиллям інвестори та банки приділятимуть більше уваги ключовим принципам Кодексу корпоративного управління при прийнятті фінансових рішень. Ми допомагаємо створити нормативно-правову базу для включення екологічних та соціальних стандартів в процес управління компанією,  що підвищить ефективність її діяльності. Компанії з високим рівнем корпоративного управління легше залучають інвестиції, тим самим покращують конкурентоспроможність приватного сектору в Україні », - сказав Джейсон Пелмар, Керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові.
Програма IFC «Сприяння інвестиціям через інтегровані екологічні, соціальні та управлінські стандарти в Європі та Центральній Азії» реалізується в партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань SECO. Метою Програми є стимулювання розвитку приватного сектору в Європі та Центральній Азії, в тому числі Україні. Більше інформації про роботу IFC в цих напрямках на сайті: www.ifc.org/sustainability
IFC
IFC, організація Світового банку і один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо із понад 2000 приватних компаній у всьому світі, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей там, де їх потребують найбільше. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова  інформація www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
Більше інформації про донорів-партнерів проекту на сайті: