Share this page

IFC фінансує українського виробника м’ясної продукції «Нива Переяславщини», щоб допомогти з викликами продовольчої безпеки та підтримати у часи COVID-19

Київ, Україна, 9 липня, 2020 —IFC, підрозділ Групи Світового банку, оголосила сьогодні про надання позики в розмірі до 20 мільйонів доларів США провідному виробнику сільськогосподарської продукції «Нива Переяславщини» на фінансування оборотного капіталу, з метою запобігти потенційним проблемам з постачання ресурсів для виробництва м’яса через пандемію COVID-19, тим самим підтримуючи внутрішню продовольчу безпеку в Україні.
«Нива Переяславщини», яка є клієнтом IFC з 2015 р., має намір істотно збільшити свої запаси сировини, а саме комбікормів та добрив, багато з яких імпортуються, щоб уникнути перебоїв у виробництві. Фінансування IFC дасть можливість здійснити ці закупівлі, тим самим забезпечивши критичну фінансову підтримку під час кризи, коли інші джерела ліквідності є обмеженими.
Олександр Мостіпан, засновник групи компаній «Нива Переяславщини», сказав: «Пандемія COVID-19 та економічний спад майже повністю зупинили зростання приватного сектору, і «Нива Переяславщини» не стала б тут винятком. Інвестування та розвиток бізнесу за таких обставин є надзвичайно проблематичними. Однак, завдяки оперативному реагуванню та фінансовій підтримці нашого давнього партнера IFC, ми маємо можливість продовжувати реалізацію наших інвестиційних проектів. Ми можемо розширювати виробництво та гарантувати зайнятість працівників, залишаючись стабільними у ці складні часи».
Пандемія COVID-19 негативно позначилась на ситуації в країнах по всьому регіону Європи та Центральної Азії, в тому числі, в Україні. Ціни на світовому ринку товарно-сировинних ресурсів обвалилися, розірвалися глобальні та регіональні ланцюги постачання, що призвело до тактики уникнення ризиків на фінансових ринках по всьому світу. За даними червневого видання Групи Світового банку «Перспективи розвитку глобальної економіки» (World Bank Group’s Global Economic Prospects, June 2020), економічна діяльність в Україні може скоротитися на 3.5 відсотків.
Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові, сказав: «Ми хочемо допомогти компаніям підтримати їхній бізнес та продовжити виплачувати зарплати своїм працівникам в умовах цієї безпрецедентної кризи, гарантуючи при цьому безперебійне постачання харчової продукції для споживачів. Наше фінансування допоможе нашому клієнту «Ниві» продовжувати господарську діяльність та відігравати свою роль у захисті продовольчої безпеки України».
Позика IFC для «Ниви Переяславщини» надається в рамках її глобального пакету пришвидшеного фінансування в розмірі 8 мільярдів доларів США, про який було оголошено в березні, і який був виділений на підтримку бізнесу та збереження робочих місць в умовах пандемії COVID-19. В глобальному масштабі близько 300 клієнтів звернулися по допомогу.
Цей проект є важливою частиною стратегії IFC, спрямованої на розширення потенціалу аграрного сектору України і підвищення значення ролі країни в забезпеченні продовольчої безпеки. Починаючи з 2004 року, IFC виділила понад 3,3 мільярда доларів, 1,1 мільярда доларів з яких було залучено від партнерів, на довгострокове фінансування широкого портфеля проектів в Україні, та впровадила широкомасштабну консультативну програму. Крім того, IFC підтримала міжнародну торгівлю на суму понад 1,2 мільярди доларів через Глобальну програму торговельного фінансування.
IFC
IFC, один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
Нива Переяславщини
Підприємство є другим найбільшим гравцем на українському ринку виробництва свинини. Додаткова інформація: www.niva-group.com