Share this page

IFC підтримує український «Концерн Галнафтогаз», щоб модернізувати його інфраструктуру та допомогти агровиробникам

Київ, Україна, 15 липня, 2020 — IFC, підрозділ Групи Світового банку, фінансує «Концерн Галнафтогаз», провідного українського роздрібного дистриб’ютора транспортного пального. Ці кошти дадуть компанії можливість налагодити товарні поставки мінеральних добрив та пального позбавленим уваги сільгоспвиробникам, та дозволять покращити її логістичну інфраструктуру, сприяючи економічному зростанню та створенню нових робочих місць.  
IFC надає «Галнафтогазу» позику на суму $35 мільйонів доларів США, щоб підтримати модернізацію  дистриб’юторської мережі та допомогти сільгоспвиробникам подолати брак банківського фінансування. Загальна вартість проекту становить $135 мільйонів доларів США.
«Галнафтогаз» – це перший дистриб’ютор пального в Україні, який забезпечує аграріїв пальним та мінеральними добривами під час посівної, використовуючи фінансовий інструмент, відомий як аграрні розписки. Аграрні розписки були розроблені IFC у партнерстві з Швейцарським секретаріатом з економічних питань SECO, щоб дати фермерам можливість отримати фінансування під заставу майбутнього врожаю. Багато малих та середніх аграрних підприємств не могли б отримати банківське фінансування в інший спосіб через відсутність майна для застави. Нинішня позика «Галнафтогазу» надалі підтримуватиме сільгоспвиробників України.
“Через постійні інвестиції в розвиток інфраструктури та нові ініціативи ми прагнемо задовольнити потреби наших клієнтів, будучи певними, що паливо та мінеральні добрива є доступними для дрібних фермерських господарств, - сказав Віталій Антонов, президент «Концерну Галнафтогаз». «Отримавши це нове фінансування від IFC, ми будемо продовжувати підтримувати аграріїв, які в свою чергу робитимуть внесок у економічне зростання України».
Одним з ключових пріоритетів України є зменшення залежності від імпортного вугілля та природного газу та перехід до більш екологічних альтернатив. Цей Проект підтримає ці зусилля країни, допомагаючи Галнафтогазу модернізувати його існуючу мережу нафтобаз та автозаправних комплексів, що працюють під брендом «ОККО». А інвестиції у швидкісні зарядні станції в рамках проекту сприятимуть популяризації електромобілів. Проект дасть можливість компанії уникнути викидів парникових газів в розмірі близько 4990 тон двоокису вуглецю.
«Ми підтримуємо нашого давнього партнера «Галнафтогаз», і разом створюємо ефективну логістичну інфраструктуру для пального та мінеральних добрив в Україні та сприяємо формуванню лідерських позицій у бізнесі швидкісних зарядних станцій в країні. Це набуває ще більшого значення в контексті поточного економічного спаду в Україні, спричиненого пандемією», - сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. «Аграрний компонент проекту також допоможе компанії розширити новий ринок на користь дрібних українських фермерів та заохочуватиме набагато більше українських постачальників користуватися результатами ініціативи IFC Аграрні розписки».
Партнерство IFC з «Галнафтогазом» – це частина її більш масштабної роботи, спрямованої на покращення доступу до кредитних коштів, особливо для дрібних підприємства АПК, та підтримання приватних інвестицій в країні.
IFC співпрацює з «Галнафтогазом» з 2004 року, розширяючи доступ до високоякісних послуг автозаправок на всій території країни. Компанія керує мережею з 400 автозаправних станцій, на яких наразі працюють близько 10 000 осіб. На момент видачі компанії першого кредиту IFC у ГНГ працювали лише 2,000 фахівців.
IFC
IFC, один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
Додаткова інформація про «Концерн Галнафтогаз»: http://www.okko.ua/