Share this page

IFC допомагає малим сільгоспвиробникам в Україні отримати 1 мільярд доларів фінансування на потреби робочого капіталу

Київ, Україна, 23 квітня, 2020 р. — IFC, підрозділ Групи Світового банку, допомогла понад 2,000 дрібних сільгоспвиробників в Україні отримати доступ до фінансування на суму 1 мільярдів доларів США завдяки «аграрним розпискам» - інноваційному фінансовому інструменту, що дає можливість виробникам підтримувати продуктивність та прибутковість.
Малим сільгоспвиробникам складно отримати банківське фінансування, тому що часто вони не мають застави для забезпечення позик. Аграрні розписки дають фермерам можливість використати як заставу майбутній врожай і отримати фінансування на потреби оборотного капіталу, щоб придбати якісне насіння, розсаду, добрива та інші виробничі ресурси.
IFC, через Проект «Аграрні розписки в Україні», що впроваджувався у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO), запровадив аграрні розписки в обраних областях України ще в 2015 році, і розгорнув використання цього інструмента на всій території країни в 2018 р. Станом на сьогодні малі сільгоспвиробники видали 4,000 аграрних розписок, і отримали фінансування на загальну суму 1 мільярд доларів США. Це важливе досягнення для України, де родючі землі та вигідне географічне розташування країни роблять аграрно-промисловий комплекс одним з ключових рушіїв економіки та найбільшим роботодавцем. Проте дефіцит фінансування та інвестицій заважає перетворенню України на глобального лідера в аграрному виробництві.
Лукас Шнеллер, заступник Керівника відділу з Розвитку приватного сектору, SECO, сказав: “SECO дуже задоволений, що аграрні розписки забезпечили доступ до фінансування на суму 1 мільярд доларів США для малих та середніх сільгоспвиробників в Україні, включно із фермерами в Луганській та Донецькій областях, які зачепив збройний конфлікт. Запорукою успіху цього інструменту є диверсифікація. Аграрні розписки використовуються у багатьох сегментах за межами традиційних видів аграрної продукції, включаючи садівництво, та нішеву і органічну продукцію. Від такої диверсифікації виграють зокрема мікро- та малі аграрні підприємства.”
Джейсон Пеллмар, Керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові, сказав: “Запровадження аграрних розписок в Україні – це ініціатива, яку IFC розпочала так би мовити, знизу, спочатку заклавши нормативно-правову базу, підготувавши фінансові інститути та створивши обізнаність серед фермерів. Українські фермери нині широко використовують цей простий, зручний та надійний інструмент, щоб отримати таке потрібне фінансування. Ця фінансова інновація є важливою частиною роботи IFC, щоб допомогти Україні реалізувати її потенціал в сільськогосподарському виробництві.”
Крім роботи з українським урядом над розробкою відповідного законодавства, щр має вирішальне значення для належного функціонування аграрних розписок, IFC підтримала створення реєстру для обліку аграрних розписок. Сьогодні аграрні розписки поширюються на понад 40 окремих ланцюгів вартості, включаючи традиційні зернові та олійні культури, нішеві та органічні культури, а також інші сільськогосподарські продукти, такі як сіно, мед, молоко та ВРХ.
Консультативна робота IFC з розширення доступу до фінансування для малих аграрних підприємств є частиною комплексної діяльності, спрямованої на збільшення обсягу інвестицій у перспективне сільське господарство України. IFC також є одним з ключових інвесторів у аграрний сектор країни, вклавши понад 1 мільярд доларів США на його підтримку, починаючи з 2004 року.
IFC
IFC, один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо із понад 2000 приватних компаній у всьому світі, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей там, де їх потребують найбільше. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO)
SECO є національним центром компетенції у Швейцарії з усіх основних питань, що стосуються економічної політики. Співробітництво SECO у сфері економічного розвитку має за мету досягти інклюзивного сталого зростання та зменшити рівень бідності в усіх країнах-партнерах. Його діяльність спрямована на створення більшої кількості та кращих робочих місць, сприяння торгівлі та підвищення конкурентоспроможності, підтримку ефективних інституцій та послуг, та стимулювання розвитку стійких до змін клімату економік. Додаткова інформація: www.seco-cooperation.admin.ch .