Share this page

IFC, Швейцарія та Велика Британія розпочинають новий консультативний проект, щоб створити умови для кращого доступу до фінансування в Україні

Київ, Україна, 28 травня, 2020 р .— IFC, підрозділ Групи Світового банку, розпочинає новий консультативний проект в Україні, метою якого є збільшення підтримки фінансового сектору, розширення бази власників банківських рахунків, та покращення доступу до кредитів для малих підприємств. Ще одним важливим компонентом цього проекту є нова концепція запровадження інноваційних фінансових послуг.
Реалізація цього Проекту є частиною стратегічних зусиль IFC із залучення приватних інвестицій у фінансовий сектор України та стимулювання економічного зростання країни. Чотирирічний проект IFC «Фінансова інклюзія заради економічного зростання» буде реалізований у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) та Фондом ефективного врядування Великої Британії.  IFC також співпрацюватиме з Національним банком України, Міністерством фінансів та Міністерством цифрової трансформації, місцевими фінансовими установами та провайдерами платіжних систем над розробкою цифрових фінансових послуг та зміцненням довіри до фінансового сектору.
Проект працюватиме з різноманітними користувачами та постачальниками фінансових послуг над розв'язанням проблем приватного сектору, які гальмують його зростання. На цей час, як свідчить Глобальна база даних Світового банку про рівень користування фінансовими послугами Global Findex Database, близько 40 відсотків дорослого населення України не мають рахунків у фінансових установах. Консультативна робота IFC дасть можливість зміцнити нормативно-правову базу для захисту прав споживачів, модернізації системи звітності про кредитну інформацію, збільшення рівня використання цифрових фінансових послуг та покращення фінансової грамотності. Проект запровадить нові підходи та фінансові продукти, що задовольнятимуть потреби клієнтів - фізичних осіб та МСП. Завдяки цьому потоки інформації від кредиторів та позичальників стануть більш змістовними, що дасть можливість і тим, і іншим приймати правильні рішення.
“Відповідальні фінансові рішення можуть привести до безпрецедентних можливостей для України, адже дозволять фізичним особам та підприємцям отримати доступ до таких потрібних фінансових послуг. Це має надзвичайне значення для досягнення сталого зростання, – сказав Джейсон Пеллмар, Керівник регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові. – Спираючись на наш глобальний досвід, IFC допоможе Україні розширити доступ до фінансування для не охоплених фінансовими послугами сегментів населення шляхом покращення та збільшення використання кредитної інформації та цифрових фінансових послуг.”
Група Світового банку (ГСБ) давно підтримує своїх клієнтів у здійсненні відповідальних втручань з метою поглиблення охоплення фінансовими послугами та істотного розширення продуктової пропозиції. На сьогодні ГСБ допомогла понад 65 установам у різних країнах світу впровадити відповідальні фінансові рішення в таких напрямках, як мікрофінансування, страхування, фінансування придбання житла, фінансування сталої енергетики, фінансування аграрного сектору та кредитна звітність.
Підтримка відповідальних та інклюзивних фінансових послуг є важливою складовою Стратегії IFC в Європі та Центральній Азії. Починаючи з 2004 р., IFC виділила понад $3.3 мільярди доларів США довгострокового фінансування на реалізацію диверсифікованого портфеля проектів в Україні —з яких $1.1 мільярд було мобілізовано від партнерів— та впровадила широкомасштабну програму консультативних послуг. Крім того, через Глобальну програму торгівельного фінансування IFC ми підтримали міжнародну торгівлю на суму понад $1.2 мільярда.
IFC
IFC, один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
SECO
SECO є національним центром компетенції у Швейцарії з усіх основних питань, що стосуються економічної політики. Співробітництво SECO в сфері економічного розвитку має за мету досягти інклюзивного сталого зростання та зменшити рівень бідності в усіх країнах-партнерах. Його діяльність спрямована на створення більшої кількості кращих робочих місць, сприяння торгівлі та підвищення конкурентоспроможності, підтримку ефективних інституцій та послуг, та стимулювання розвитку стійких до змін клімату економік. Додаткова інформація: www.seco-cooperation.admin.ch .
GGF
Першочерговим завданням Фонду ефективного врядування Уряду Великої Британії (GGF) є допомогти своїм цільовим країнам зміцнити витривалість через підтримку програм внутрішніх реформ, які зменшують рівень корупції, сприяють функціонуванню прозорих та підзвітних установ та будують відкриті, інклюзивні економіки та суспільства. Додаткова інформація: https://www.gov.uk/ .