Share this page

IFC та Український Фонд енергоефективності підписують угоди з КредоБанком, щоб допомогти підвищити енергоефективність у житловому секторі

Київ, Україна, 25 червня, 2020 р .— IFC, підрозділ Групи Світового банку, Державний Фонд енергоефективності України та КредоБанк сьогодні підписали угоди, які сприятимуть підвищенню енергоефективності багатоквартирних будинків України. У рамках договорів сторони надаватимуть гранти та консультативні послуги з модернізації житлового фонду, що сприятиме пом’якшенню негативного впливу на довкілля та зменшенню марнотратного споживання енергії.  
Близько двох третин багатоквартирних будинків України гостро потребують модернізації систем опалення, аби скоротити втрати від неефективного виробництва та розподілу теплової енергії, особливо взимку. Однак для об'єднань співвласників будинків (ОСББ) витрати на проведення заходів з комплексної модернізації часто є надто високими. Для вирішення цього питання КредоБанк підписав дві окремі угоди - одну з Фондом енергоефективності, а іншу з IFC – щоб допомогти українським ОСББ отримати кошти, необхідні для енергоефективної модернізації їх будівель. Фонд енергоефективності має на меті виплатити 235 мільйонів доларів США у вигляді грантів для ОСББ на покриття витрат на капітальні ремонти.
Згідно з підписаними угодами, КредоБанк, який входить до Групи PKO Bank Polski, стане першим приватним банком в Україні, що приєднається до програми Фонду енергоефективності. Банк надаватиме позики ОСББ, щоб дати їм можливість розпочати модернізацію у той час, поки обробляються їх заявки на гранти. IFC надаватиме консультативну підтримку КредоБанку в ході його участі в програмі Фонду енергоефективності.
«Ми налагоджуємо ефективне партнерство між об’єднаннями співвласників будинків та фінансовими установами, щоб зробити ці стосунки взаємно вигідними для всіх сторін», - сказала Юлія Головатюк-Унгуряну, Директор Фонду енергоефективності. «Можливість поєднати банківське фінансування з грантами зробить участь в програмі енергоефективності більш зручною, відтак дозволить більшій кількості українців отримати вигоди від неї».
Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України та за підтримки ЄС та уряду Німеччини.
Єжи Яцек Шугаєв, голова правління КредоБанку, сказав: «Ми вбачаємо великі можливості в співпраці з об'єднаннями співвласників будинків. З 2016 року наші кредитні програми та спеціальні банківські пропозиції стали доступними для українців, у тому числі і завдяки тому, що наш акціонер PKO Bank Polski пропонує спеціалізовані продукти для співвласників будинків у Польщі ще з 2004 року. Це партнерство з IFC та Фондом енергоефективності дасть нам можливість розширити нашу пропозицію для українців та зробити цей напрямок стратегічною складовою діяльності банку».
Джейсон Пеллмар, керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові, сказав: «Нові партнерські стосунки з КредоБанком є запорукою того, що ця ініціатива стане більш привабливою для клієнтів. Комплексний підхід до енергоефективної модернізації допоможе Україні більш раціонально споживати енергію, а також підтримає зусилля країни у напрямку пом’якшення наслідків зміни клімату."
Програма з енергоефективності під керівництвом уряду України була розроблена та розпочата за підтримки консультативного проекту IFC у партнерстві з ЄС у жовтні 2019 року.
IFC
IFC, один з підрозділів Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектору на ринках, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2019 фінансовому році ми надали понад $19 мільярдів довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org
Лишаймося на зв’язку
Державний Фонд енергоефективності України
Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель. Діяльність Фонду спрямована на зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а також забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності. Додаткова інформація: www.eefund.org.ua
КредоБанк
Заснований у Львові в 1990 році, і віднесений Національним банком України до системних банків, Банк «Кредобанк» є членом групи PKO Bank Polski, найбільшої фінансової установи Польщі та однієї з найбільших фінансових груп Центральної та Східної Європи. Головним підрозділом цієї групи є PKO Bank Polski, найбільший банк Польщі зі 100-річною історією та найпотужніший серед 48 європейських банків згідно зі стрес-тестами Європейського банківського органу, проведеними в листопаді 2018 року. Кредобанк пропонує повний спектр банківських послуг фізичним особам, малому, середньому та великому бізнесу України. Банк активно пропонує кредити для роздрібних клієнтів та МСП у рамках цілої низки спеціальних програм під мінімальні ставки.
Додаткова інформація про ЄС: https://ec.europa.eu/neighbourhood-enlargement/about/directorate-general_en
Додаткова інформація про Уряд Німеччини: https://www.bmz.de/en/