Share this page

Українські малі підприємства та фермерські господарства стали одними з бенефіціарів інвестицій та консультативних послуг IFC

Київ, Україна, 21 вересня, 2020 — У 2020 фінансовому році інвестиційними та консультативними програмами IFC скористались тисячі місцевих мікро-, малих та середніх підприємств, фермерів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ключових гравців ринку інфраструктури та аграрного сектору в різних місцях України.
IFC, підрозділ Групи Світового банку, підвела підсумки минулого фінансового року, який закінчився 30 червня, оцінивши свої програми, спрямовані на прискорення економічного зростання, створення робочих місць та пом'якшення наслідків пандемії COVID-19 в Україні. У минулому фінансовому році IFC зосередилася на важливих інвестиціях, націлених на подолання прогалин у логістиці та інфраструктурі, збільшення пропозиції довгострокового фінансування та підтримку внутрішньої продовольчої безпеки, допомагаючи місцевим виробникам, що постраждали від впливу пандемії.
Крім довгострокових інвестицій на суму 85 мільйонів доларів США, IFC залучила близько 39 мільйонів доларів США через свою Глобальну програму торгового фінансування (ГПТФ), допомагаючи пом'якшити вплив COVID-19 на торгові потоки. IFC також реалізувала амбітну консультативну програму з восьми всесторонніх проектів, у рамках яких надавались консультації державним установам, галузевим асоціаціям та приватним компаніям про те, як залучити іноземні та вітчизняні приватні інвестиції в інфраструктуру, сільське господарство, енергетику та фінансовий сектор завдяки реалізації реформ, впровадженню інноваційних фінансових продуктів та програм, а також створенню державно-приватних партнерств.
"Україна є одним з основних ринків для програми IFC в Європі та Центральній Азії, і ми підтверджуємо наші рішучі наміри і надалі підтримувати зростання країни, - сказала Вібке Шльомер, директор IFC в Європі та Центральній Азії. – Для стримування впливу нинішньої економічної рецесії необхідно бути пильними, щоб протидіяти зривам у ланцюгах фінансування. Ми готові продовжувати допомагати країні реагувати на нові умови через реалізацію ефективних та цільових проектів".
Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC по Україні, Білорусі та Молдові, сказав: «Поточні перспективи зростання та програма реформ в Україні є обнадійливими, хоча зростання досі відбувається повільнішими темпами, ніж хотілось би. Нинішня економічна криза, спричинена пандемією, ще більше підкреслила необхідність у швидкому проведенні реформ для стимулювання внутрішніх та іноземних інвестицій. Разом зі Світовим банком ми продовжимо підтримувати реформи для покращення інвестиційного клімату в Україні”.
Щоб сприяти розвитку інфраструктури та логістики в аграрному секторі:
  • Разом зі Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку IFC допомогла Україні провести загальнонаціональну оцінку транспортного сектору - основи економіки країни, на рахунок якого припадає 6,7% ВВП. У результаті аналізу IFC структурувала та допомогла Україні провести тендер на дві портові концесії: Херсонського морського торгового порту та державної стивідорної компанії "Ольвія", що дасть можливість залучити приватних інвестицій на суму 137 млн. Дол. США, вбудувавши ці два порти, як важливі ланки ,в ефективну логістичну систему в Україні.
  • IFC співпрацює з українськими містами над залученням інвестицій у надійні та ефективні системи громадського транспорту, допомагаючи модернізувати трамвайну інфраструктуру в Кривому Розі та швидкісний громадський транспорт у Києві, а також запроваджувати екологічні автобуси в Маріуполі та Львові, і систему «Розумне місто» в інфраструктуру Запоріжжя.
Щоб допомогти протидіяти зміні клімату:
  • IFC допомогла близько 16 000 українських домогосподарств подати заявки на реалізацію проектів енергоефективної модернізації в їх житлових будинках на загальну суму близько 36,5 млн. Доларів США, сприяючи зменшенню викидів парникових газів в обсязі 19 000 метричних тонн щороку.
  • IFC здійснила свою першу кліматичну інвестицію в український лізинговий сектор, профінансувавши компанію OTP Leasing, щоб допомогти українському лізинговому ринку підтримати бізнес, особливо МСП.
Щоб покращити доступу до фінансування, особливо для малих та середніх підприємств:
  • IFC допомогла понад 2000 дрібних фермерських господарств в Україні отримати доступ до фінансування в розмірі 1 мільярд доларів за допомогою «аграрних розписок» - інноваційного фінансового інструменту, який дає сільгоспвиробникам можливість отримати кредитні кошти під заставу майбутнього врожаю.
  • IFC надала позику в розмірі 35 мільйонів доларів США ГалНафтоГазу, провідному роздрібному дистриб'ютору автомобільного палива в країні, який постачає фермерам необхідні товарно-матеріальні ресурси під час посівної кампанії, використовуючи аграрні розписки як забезпечення.
Щоб допомогти відреагувати на виклики у зв’язку з COVID-19:
  • IFC підтримала провідного українського виробника сільськогосподарської продукції «Нива Переяславщини», у рамках її глобального пакету пришвидшеного фінансування в розмірі 8 мільярдів доларів США, про який було оголошено в березні, і який був виділений на підтримку бізнесу та збереження робочих місць в умовах пандемії COVID-19.
IFC
IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 фінансовому році ми інвестували $22 мільярди в приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org .
Лишаймося на зв’язку