Share this page

IFC підтримує Національну стратегію фінансової інклюзії для збільшення доступу до фінансових послуг в Україні

Київ, Україна, 4 листопада, 2020 — IFC, підрозділ Групи Світового банку, оголошує про співпрацю з Національним банком України над розробкою національної стратегії фінансової інклюзії, спрямованої на покращення доступу до цифрових фінансових послуг, створення робочих місць та прискорення економічного зростання країни.
За інформацією Національного банку України, частка безготівкових транзакцій в країні у загальному обсязі транзакцій з використанням платіжних карток зросла з 25 відсотків у 2014 р. до близько 50 відсотків наприкінці 2019 р. За даними Міністерства цифрової трансформації України, у 2020 році, у зв’язку з пандемією COVID-19 спостерігається зростання Інтернет-банкінгу, і близько 60 відсотків населення країни вже мають доступ до фінансових продуктів та послуг через систему цифрової ідентифікації. Однак якість цифрових фінансових послуг в Україні потребує подальшого вдосконалення.
Щоб пришвидшити прогрес країни в цьому напрямку, Програма IFC «Фінансова інклюзія заради зростання в Україні» у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) та Фондом ефективного врядування Великобританії підтримає Національний банк України в розробці національної дорожньої карти фінансової інклюзії, що має збільшити відповідальний доступ до фінансових послуг та підвищити рівень їх використання.
"Наша мета - забезпечити громадянам України максимальний доступ до фінансових послуг та продуктів. Ми не маємо права нікого залишати за бортом. Наші спільні зусилля вплинуть на країну, в якій ми будемо жити в майбутньому: комфортній, фінансово інклюзивній та сучасній або такій, де більшість населення опиниться поза фінансовою системою країни", - сказав Голова Національного банку України Кирило Шевченко.
У майбутньому Національна стратегія фінансової інклюзії забезпечить розвиток дистанційних каналів надання фінансових послуг, таких як платежі, цифрові фінансові послуги, точки доступу тощо. Це допоможе надалі розширяти спектр фінансових послуг та захищати права споживачів. З метою підтримки роботи над Планом дій для Національної стратегії фінансової інклюзії передбачаються консультації з Міністерством фінансів та Міністерством цифрової трансформації, місцевими фінансовими установами, провайдерами платіжних систем та іншими учасниками фінансового ринку.
«Реалізація грамотно продуманої стратегії фінансової інклюзії допоможе Україні збільшити доступ до фінансових послуг. Це має величезне значення, особливо зараз, враховуючи економічну кризу, спричинену пандемією, - сказав Джейсон Пеллмар, Керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдови. – Це завдання є основою нашого стратегічного партнерства з Національним банком України та нашої спільної мети зміцнити фінансову системи країни, і утвердити довіру до фінансового сектору".
Меморандум про взаєморозуміння між IFC та Національним банком України був підписаний у серпні 2020 року. Крім розробки Національної стратегії фінансової інклюзії, це партнерство допоможе створити конкурентні ринкові умови для постачальників фінансових послуг та вдосконалити систему кредитної звітності. Це допоможе зменшити трансакційні витрати для клієнтів, тим самим підтримуючи зростання бізнесу цифрових фінансових послуг.
IFC
IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 фінансовому році ми інвестували $22 мільярди в приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org .
SECO
SECO є національним центром компетенції у Швейцарії з усіх основних питань, що стосуються економічної політики. Співробітництво SECO в сфері економічного розвитку має за мету досягти інклюзивного сталого зростання та зменшити рівень бідності в усіх країнах-партнерах. Його діяльність спрямована на створення більшої кількості та кращих робочих місць, сприяння торгівлі та підвищення конкурентоспроможності, підтримку ефективних інституцій та послуг, та стимулювання розвитку стійких до змін клімату економік. Додаткова інформація: www.seco-cooperation.admin.ch або www.eda.admin.ch/kyiv .
GGF
Першочерговим завданням Фонду ефективного врядування Уряду Великої Британії (GGF) є допомогти своїм цільовим країнам зміцнити витривалість через підтримку програм внутрішніх реформ, які зменшують рівень корупції, сприяють функціонуванню прозорих та підзвітних установ та будують відкриті, інклюзивні економіки та суспільства. Додаткова інформація: https://www.gov.uk/
Національний Банк України
Згідно із Стратегією розвитку українського фінансового сектору на період до 2025 року, одним з пріоритетних завдань Національного банку України на наступні п’ять років є збільшення фінансової інклюзії. Серед нагальних задач є збільшення доступності фінансових послуг та підвищення рівня їх використання, посилення захисту прав споживачів, та покращення фінансової грамотності населення в цілому. Все це робитиме внесок у сталий та інклюзивний розвиток економіки України та підвищення добробуту її громадян.