Share this page

IFC та Швейцарія оголошують про партнерство, щоб допомогти в розвитку ринків капіталу для аграрного сектору в Україні і збільшити доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників

Київ, Україна, 3 лютого, 2021 р.— Дрібні сільгоспвиробники отримають кращий доступ до фінансування завдяки новій ініціативі, спрямованій на стимулювання розвитку ринків капіталу в Україні, що створить для кредиторів аграрного сектору можливості рефінансування. Новий консультативний проект, який розпочинає IFC, підрозділ Групи Світового банку, буде реалізований у партнерстві зі Швейцарським секретаріатом з економічних питань SECO.

Зважаючи на відкриття ринку землі в Україні цьогоріч, сільгоспвиробники потребуватимуть більше оборотних коштів на посівну та вирощення врожаю. Щоб задовольнити збільшений попит на фінансування, кредитори також потребуватимуть нових інструментів. Враховуючи це, за допомогою свого чотирирічного Проєкту «Розвиток доступу аграрного сектору України до ринків капіталу» IFC працюватиме з Урядом, щоб надати українським фінансовим установам необхідні інструменти та знання. Це допоможе їм отримати доступ до ліквідності ринків капіталу за допомогою фінансових цінних паперів, забезпечених інноваційним інструментом, який називається "аграрна розписка".

Picture2.jpgАграрні розписки, запроваджені IFC у 2015 році, дають українським сільгоспвиробникам можливість використовувати майбутній врожай як заставу. На сьогодні за їх допомогою понад 4000 фермерів отримали фінансування на суму майже 1,3 мільярда доларів США. Це важливо для країни, де аграрний сектор є одним з рушіїв економічного розвитку та чи не найбільшим роботодавцем. Спираючись на успіх Проєкту «Аграрні розписки в Україні», що виконувався в партнерстві з SECO, новий проект IFC допоможе створити вторинний ринок для цих розписок. Цього можна досягти шляхом сек'юритизації дебіторської заборгованості сільгоспвиробників, що може торгуватися на фондовій біржі, у такий спосіб залучаючи в сектор додаткову ліквідність.​

"Хоча сек'юритизацією займатимуться великі кредитори та учасники ринку, кінцевим бенефіціаром сильних ринків капіталу для аграрного сектору в Україні буде дрібний сільгоспвиробник, - сказала керівник відділу співпраці посольства Швейцарії в Україні. – Збільшення доступу до фінансування для дрібних фермерів своєю чергою підвищить продуктивність сільського господарства, сприятиме інноваціям у аграрному секторі та стимулюватиме економічне зростання".

 "Одним із стратегічних пріоритетів IFC в Україні є зміцнення національного аграрного сектору. Після успіху Проєкту «Аграрні розписки» протягом останніх п'яти років новий проєкт IFC допоможе перетворити ці інструменти на електронні цінні папери. Це зробить аграрні розписки дешевшими та ефективнішими, і створить основу для вторинного ринку, сприяючи тим самим стійкому економічному відновленню", - сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний керівник IFC в Україні, Білорусі та Молдови.

 У рамках ширшої програми, спрямованої на залучення більшого обсягу інвестицій у перспективне аграрне виробництво України, IFC буде співпрацювати з урядом України над прийняттям необхідного законодавства, включаючи оновлений закон «Про аграрні розписки» та закон «Про сек'юритизацію». Це допоможе створити надійне сприятливе середовище для розвитку ринків капіталу для аграрного сектору в Україні.

 ПРО IFC

IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 фінансовому році ми інвестували $22 мільярди в приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org.

Лишаймося на зв'язку

www.facebook.com/IFCwbg

www.twitter.com/IFC_org

www.youtube.com/IFCvideocasts

www.ifc.org/SocialMediaIndex

www.instagram.com\ifc_org


SECO

SECO є національним центром компетенції у Швейцарії з усіх основних питань, що стосуються економічної політики. Співробітництво SECO в сфері економічного розвитку має за мету досягти інклюзивного сталого зростання та зменшити рівень бідності в усіх країнах-партнерах. Його діяльність спрямована на створення більшої кількості та кращих робочих місць, сприяння торгівлі та підвищення конкурентоспроможності, підтримку ефективних інституцій та послуг, та стимулювання розвитку стійких до змін клімату економік. Додаткова інформація: www.seco-cooperation.admin.ch