Share this page

IFC та Австрія об’єднують зусилля аби допомогти українським фермерам підвищити продуктивність та стійкість сільського господарства через залучення кліматично-орієнтованих технологій

APK image.jpg

Київ, Україна, 16 березня, 2021 р. Новий проект з розвитку кліматично-орієнтованого сільського господарства підтримає українських аграріїв в адаптації до зміни клімату. Нова консультативна ініціатива IFC, члена Групи Світового банку, буде впроваджуватися у партнерстві з Федеральним міністерством фінансів Австрійської Республіки.

IFC консультуватиме фінансові установи з питань розробки нових продуктів та послуг зеленого фінансування для сільгоспвиробників. Доступ до даного фінансування надасть їм можливість запроваджувати кліматично-орієнтовані практики та застосовувати нові технології, щоб підвищити продуктивність та доходи, одночасно допомагаючи країні протидіяти зміні клімату. Згідно із дослідженням  IFC (IFC's Country Private Sector Diagnostic), 3 мільярди доларів США інвестицій в кліматично-орієнтовані аграрні технології можуть допомогти українським виробникам зернових та олійних сільськогосподарських культур збільшити свої річні доходи на 11 мільярдів доларів США. Інвестиції також можуть допомогти істотно зменшити щорічні викиди парникових газів в еквіваленті до 11 метричних тон двоокису вуглецю.

 І хоч великі аграрні виробники уже застосовують кліматично-орієнтовані методи в рослинництві, тваринництві, лісництві та рибальстві, малі виробники не можуть дозволити собі придбати нові технології через обмежений доступ до фінансування. Саме тому IFC - через свій чотирирічний проект «Фінансування кліматично-орієнтованого сільського господарства» - співпрацюватиме з урядом над забезпеченням фінансових установ необхідними інструментами та знаннями для розробки кліматично-орієнтованих фінансових продуктів, включаючи позики та консультативну підтримку.

 «Заходи з пом'якшення та адаптації до змін клімату мають величезне значення для підтримання виробництва у поточних об'ємах, підвищення продуктивності сільського господарства та забезпечення продовольчої безпеки, доходів та благополуччя сільгоспвиробників, - сказав Гернот Пфандлер, Посол Австрії в Україні. – Розширення доступу до кліматично-орієнтованого фінансування для аграріїв стане каталізатором інноваційних перетворень у аграрному секторі та підтримає зростання економіки".

IFC допоможе розробити систему обліку викидів вуглецю, щоб допомогти сільгоспвиробникам монетизувати зменшені викиди парникових газів. Грамотно сформована система, яка поєднуватиме метрики та стандарти кліматично-орієнтованого аграрного виробництва, допоможе створити сприятливе середовище для випуску і обігу зелених облігацій та нішової сек'юритизації в Україні.

 «Одним із стратегічних пріоритетів IFC в Україні є зміцнення аграрного сектору країни, включаючи полегшення доступу сільськогосподарських товаровиробників до фінансових ресурсів, - сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. - Новий проект IFC допоможе компаніям залучити сталі сільськогосподарські практики. Ця програма сприятиме не лише стійкості сектору, а й одночасно сприятиме розкриттю потенціалу галузі на світовому ринку та прискорить економічне відновлення у постпандемійний період».

Цей проєкт є частиною програми сприяння кліматичному фінансуванню в Європі та Центральній Азії, яка має на меті сприяти покращенню доступу фінансування для аграріїв на ринках, що розвиваються, підтримуючи країни в їхніх зусиллях протидіяти зміні клімату.  ​

IFC
IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 фінансовому році ми інвестували $22 мільярди в приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org

Лишаймося на зв'язку

www.facebook.com/IFCwbg

www.twitter.com/IFC_org

www.youtube.com/IFCvideocasts

www.ifc.org/SocialMediaIndex

www.instagram.com\ifc_org

Додаткова інформація про Федеральне міністерство фінансів Австрійської Республіки: http://english.bmf.gv.at