Share this page

IFC підтримує впровадження перших в Україні проєктів портових концесій задля зміцнення сектору інфраструктури

Київ, Україна, 9 серпня, 2021 р. Зі зростанням ролі України в міжнародних морських перевезеннях зростає інтерес внутрішніх та іноземних інвесторів до портової інфраструктури країни. Відповідно, ключовою передумовою для покращення бізнес-клімату є успішна реалізація перших в Україні портових концесій, що одночасно допоможуть підвищити конкурентоспроможність торгівлі, модернізувати методи організації роботи портів і прискорити економічне зростання країни.

Olvia_for FB.jpg

Після укладання в 2020 році пілотних договорів про концесію в портах Херсон та Ольвія - двох чорноморських портах середнього розміру – наразі IFC підтримуватиме Міністерство інфраструктури (МІУ), Адміністрацію морських портів України (АМПУ) та Державне агентство з питань підтримки ДПП в управлінні контрактами та розвитку спроможностей для ефективного виконання цих проектів державно-приватного партнерства (ДПП). Світовий досвід IFC у розробці та впровадженні ДПП допоможе Україні створити прецедент для реалізації майбутніх концесій в інших секторах.

«Незважаючи на складні умови роботи, успішне укладання договорів про концесії в морських портах Ольвії та Херсону доводить, що Україна повністю готова до очолюваної приватним сектором трансформації портового сектору, - сказав Ніко Гачечиладзе, директор Державного агентства з питань підтримки ДПП в Україні. - Ми вважаємо, що досвід Групи Світового банку у сфері ДПП допоможе Україні легко і чітко виконувати концесійні угоди та вчасно розпочати господарську діяльність у їх рамках».

Крім того, за підтримки гранту від Фонду консультування державно-приватних інфраструктурних проектів (PPIAF), IFC та Світовий банк допоможуть Уряду України створити ефективну систему управління контрактами. Метою цієї системи є врегулювання технічних, юридичних, регуляторних чи екологічно-соціальних та управлінських питань, які можуть виникнути після підписання угод щодо концесій у портах Ольвія та Херсон.

У рамках цієї діяльності IFC працюватиме над збільшенням спроможностей МІУ, Міністерства економіки та АМПУ здійснювати ефективний контроль та звітувати про виконання ДПП та концесійних угод.

«Багаторічний досвід IFC у сфері консультування з питань транзакцій ДПП дає нам можливість слугувати фактично містком між гравцями з державного сектору (муніципалітетами, місцевими та центральними органами влади) та авторитетними інвесторами і операторами з приватного сектору, - сказала Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні. – Нинішня співпраця сприятиме подальшому зміцненню інфраструктури України шляхом заохочення участі приватного сектору та залучення своєчасних інвестицій».

У жовтні 2019 року IFC та Уряд України підписали меморандум про взаєморозуміння щодо визначення ключових секторів для спільної реалізації проектів на основі державно-приватного партнерства. Для кращого залучення приватних інвестицій та прискорення економічного зростання країни, крім морської інфраструктури, IFC аналізує можливості реалізації ДПП в автодорожньому, залізничному, енергетичному секторах, а також у секторі охорони здоров'я.

 IFC

IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2020 фінансовому році ми інвестували $22 мільярди в приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектору подолати бідність та підвищити загальний добробут. Додаткова інформація: www.ifc.org.

Лишаймося на зв'язку

www.facebook.com/IFCwbg

www.twitter.com/IFC_org

www.youtube.com/IFCvideocasts

www.ifc.org/SocialMediaIndex

www.instagram.com\ifc_org

Додаткова інформація про Агентство з питань підтримки державно-приватного партнерства в Україні за посиланням https://pppagency.me.gov.ua/

Додаткова інформація про PPIAF за посиланням https://ppiaf.org/