Share this page

IFC допомагає Україні прискорити темпи економічного зростання попри COVID-19, підтримуючи її екологічне відновлення

Київ, Україна, 9 вересня, 2021—Незважаючи на безпрецедентні виклики глобальної пандемії, інвестиційні та консультаційні програми IFC продовжують підтримувати приватний сектор України, покращуючи доступ його гравців до сталого фінансування та надійних цифрових фінансових послуг. Ці ініціативи є частиною більш широкої стратегії IFC, спрямованої на покращення ділового клімату країни та підвищення її торговельної конкурентоспроможності в таких секторах, як інфраструктура, сільське господарство, енергетика та охорона здоров'я, і одночасне підтримання стійкого до змін клімату відновлення України.

download.jpeg

За останній фінансовий рік, що закінчився 30 червня, IFC активізувала свою діяльність у сфері сталого фінансування, надавши приблизно 135 млн. доларів США довгострокового фінансування та близько 65 млн. доларів США в рамках Глобальної програми торговельного фінансування (GTFP), щоб наростити торговельні потоки, збільшити обсяги «зеленого» фінансування, допомогти муніципалітетам задовольнити їх найважливіші інфраструктурні потреби, та підтримати проекти кліматично-орієнтованого сільського господарства в Україні.

«В умовах викликів, спричинених пандемією, свої основні зусилля IFC зосереджує на активізації приватного сектора для прискорення екологічного та життєздатного відновлення економіки України, - сказала Вібке Шломер, директор IFC в Європі та Центральній Азії. – Ми продовжуємо підтримувати трансформацію бізнес-середовища країни, що є ключем до сталого та інклюзивного економічного зростання».

Крім інвестицій, IFC надавала консультативні послуги державним установам та галузевим асоціаціям, щоб допомогти покращити бізнес-середовище та інвестиційну політику через реформи та програми, спрямовані на докорінну трансформацію пріоритетних секторів з фокусом на приватному секторі. У центрі уваги консультативної роботи IFC були заходи з пом'якшення та адаптації до змін клімату, а також допомога клієнтам у підвищенні їх екологічних, соціальних та управлінських (ESG) стандартів для залучення економічно доцільних та екологічно відповідальних інвестицій.

"IFC в Україні посідає чільне місце в сфері кліматичного фінансування, - сказав Джейсон Пеллмар, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. – Ми будемо продовжувати співпрацювати як партнери з Урядом України та приватним сектором у пошуку інноваційних рішень та підтримуватимемо країну в її прагненнях стати більш витривалою до змін клімату. IFC має на меті довести економічну доцільність участі приватного сектору в «зелених» ініціативах у цілій низці ключових секторів української економіки."

Щоб прискорити енергетичний перехід і в рамках боротьби зі змінами клімату:

  • IFC підтримала Укргазбанк, щоб збільшити обсяги фінансування зеленої енергетики в Україні.
  • Партнерство IFC з Національним банком України (НБУ) допомагає країні перейти до низьковуглецевої економіки через запровадження сталого фінансування та визнання пріоритетом зеленого фінансування у відповідності до Зеленої угоди ЄС та Європейських стандартів Зелених облігацій.
  • IFC також допомагає фінансовим інститутам розробляти нові продукти зеленого фінансування, щоб дати можливість дрібним сільгоспвиробникам запровадити кліматично-орієнтовані практики для підвищення їх продуктивності та рівня доходів, одночасно допомагаючи країні вирішувати питання зміни клімату.

Щоб стимулювати розвиток інфраструктури:

  • IFC надала місту Запоріжжя кредит в розмірі 35 мільйонів євро на впровадження платформи «розумне місто» та модернізацію його системи громадського транспорту через застосування більш екологічних технологій, таких як тролейбуси з акумуляторними батареями та електробуси. 
  • У співпраці із Світовим банком IFC розробила програму ДПП в дорожньому секторі, щоб допомогти Україні залучити потенційні інвестиції на суму близько 2 мільярди доларів США на реалізацію шести пілотних проектів, які допоможуть країні перетворитися на сучасний та безпечний транспортний вузол у Європі.  
  • Після успішного укладання перших в Україні концесій в портах Херсон та Ольвія в 2020 році наразі IFC підтримує створення ефективної системи управління контрактами, щоб своєчасно врегульовувати будь-які технічні та ESG питання, які можуть виникнути в період після завершення концесій у рамках цих проектів державно-приватного партнерства (ДПП).​

Щоб покращити доступ до цифрових фінансових послуг:

  • IFC розпочала співпрацювати з Національним банком України над формулюванням національної стратегії фінансової інклюзії, спрямованої на розширення відповідального доступу та використання фінансових послуг, а також впровадження найкращих міжнародних практик в управлінні екологічними, соціальними та управлінськими ризиками.
  • Крім того, IFC підтримала Українську асоціацію ФінТех та інноваційних компаній, щоб прискорити реформу нормативно-правової бази, яка може зробити високоякісні фінансові послуги більш доступними для громадян. ​

Щоб розширити доступ до фінансування, особливо для малих сільгоcпвиробників:

  • IFC підтримала Галнафтогаз (ГНГ) у забезпеченні аграріїв добривами під час посівної, використовуючи такий фінансовий інструмент, як аграрні розписки. Щоб зменшити ступінь залежності країни від імпортного вугілля та природного газу, ми також інвестували в модернізацію наявної мережі нафтобаз та автозаправних станцій ГНГ, одночасно підтримуючи будівництво нових станцій швидкого заряджання, що стане поштовхом до більш активного використання електромобілів.

IFC

IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Ми працюємо у понад 100 країн, використовуючи наш капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2021 фінансовому році обсяг інвестицій IFC у приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, досяг рекордних $31,5 мільярдів доларів США, посилюючи здатність приватного сектору долати бідність та підвищувати загальний добробут у той час, як економіки світу боряться з наслідками пандемії COVID-19. Додаткова інформація: www.ifc.org

Лишаймося на зв'язку

www.facebook.com/IFCwbg

www.twitter.com/IFC_org

www.youtube.com/IFCvideocasts

www.ifc.org/SocialMediaIndex

www.instagram.com\ifc_org